Lokalt event:Linköping
Frukostevent om lönetransparensdirektivet
Välkommen på frukostträff med Sveriges HR-förening i region Sydost. Temat för träffen är det kommande Lönetransparensdirektivet.
Om lönetransparensdirektivet
Mingel & frukost
För medlemmar

Välkommen på frukostträff med Sveriges HR-förening i region Sydost. Temat för träffen är det kommande Lönetransparensdirektivet.
Vi kommer på detta event först lyssna till Joanthan Ekstrand, Head of Labour Relation, Compensation & Benefits på Toyota Material Handling i Mjölby som kommer beskriva vad som gäller generellt och hur det tänkta Lönetransparensdirektivet är utformat.
Därefter delar vi in oss i grupper för en mindre workshop där vi alla får diskutera ämnet utifr ån vår egen organisation, nuläge och framtid.
Program
- 08:00 Dörrarna öppnas – mingel och frukost
- 08:30 Presentation med Jonathan Ekstrand, Head of Labour Relation, Compensation & Benefits på Toyota Material Handling i Mjölby.
- 09:00 Grupper för diskussion
- 09:30 Sammanfattning från diskussioner
- 10:00 Slut
Detta event är kostnadsfritt och öppet för både medlemmar och de som är intresserade av HR-föreningen, så bjud gärna med en kollega!
Sista anmälningsdag är den 20 april.
Vi ber dig meddela ditt deltagande med namn, företag och telefonnummer samt detsamma på den gäst du eventuellt tar med dig. Meddela även och om du/ni har någon allergi eller matpreferens i anmälan.
Varmt välkommen!
Översikt
Platser kvar
Datum:
Tid:
-
Plats:
Handelskammarens Mötesplats i Link Business Center, Gamla Tanneforsvägen 92, Linköping